Właściciel firmy szkoleniowej będący fanem Amorphous i Heavy Metal Attack

Pierwszą osobą będącą fanem muzyki metalowej jest właścicielka firmy szkoleniowej prowadząca min. szkolenia z obsługi klienta, która jak sama mówi:  wstyd się przyznać, ale od zawsze lubiła właśnie ten rodzaj muzyki. Poprosiła nas ona nawet o nie ujawnianie publicznie jej imienia i nazwiska.

Każda branża, jak i miejsce, w którym wykonywane są zadania wymaga innego podejścia do klienta i pewnych standardów jego obsługi. Niezależnie jednak czy w grę wchodzi kontakt osobisty, czy też mailowy bądź telefoniczny, nie może się obejść bez pełnego profesjonalizmu i postępowania zgodnego z ustalonym standardami.

Czegoś, co jest wymogiem chociażby w dużych sklepach. Ale na czym tak naprawdę polega profesjonalna obsługa klienta ? Przede wszystkim na budowani wzajemnej relacji opartej na szacunku oraz zaufaniu. Szacunku, który pracownik wykazywać będzie nie tylko względem klienta, ale również prywatnych rzeczy do niego należących.

Gdy w grę wchodzi zatem przedstawienie jakiejś oferty, udzielenie szczegółowych informacji na temat danego produktu i rozmowa ma potrwać nieco dłużej ważne jest, by klient poczuł komfort mogąc na przykład wygodnie usiąść, ale i mając miejsce na swój płaszcz bądź teczkę z dokumentami. Gdy poczuje, że pracownik się nim zaopiekował i dla jego prywatnych rzeczy również wykazał troskę, z pewnością stanie się jednym z tych, którzy do nas powrócą. Profesjonalizm wiąże się także z rzetelnością. Szeroko pojętą, bo i w jej składzie znajdziemy zaufanie, słuchanie, rozumienie, umiejętność szukania kompromisowych rozwiązań i wiele innych elementów mających ogromny wpływ na efekt końcowy i składających się na standardy obsługi klienta. Efekt w postaci sukcesu przedsiębiorstwa, nawet jeśli jest to hipermarket, w którym pozornie klient zostaje zdany sam na siebie.

Profesjonalna obsługa klienta w sklepie to szereg wiedzy, jaką należy posiąść, a następnie umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Warto zatem korzystać ze szkoleń, których można znaleźć całą gamę, a które przyczynią się do lepszej obsługi każdego klienta, niezależnie od jego typu, charakteru, aktualnego zachowania, oczekiwań i wymagań, jakie stawia nam pracownikom, ale i produktom, których poszukuje, które kupuje.

Jest wiele firm zajmujących szkoleniami z obsługi klienta. W naszym sklepie skorzystaliśmy niedawno ze szkolenia z profesjonalnej obsługi klienta przeprowadzonego przez panią Marzannę Nikliborc.